امکانات

شرکت مطالعات و پژوهش آذین زمین پویا با بهره گیری از امکانات روز دنیا و برخورداری از کارشناسانی مجرب آماده ارائه خدمات در زمینه مطالعات میکروسکوپی به سازمان ها، پژوهشکده ها، شرکت ها و دانشجویان فعال در حوزه علوم زمین است.

 

امکانات آزمایشگاهی شرکت مطالعات و پژوهش آذین زمین پویا به شرح زیر می­باشد:

 

آزمایشگاه مطالعات و کاربرد سیالات درگیر
آزمایشگاه مطالعات و کاربرد سیالات درگیر شرکت مطالعات و پژوهش آذین زمین پویا دارای یک سیستم مطالعات سیالات درگیر شامل یک میکروسکوپ پلاریزان Ceti Microscopes, Magtex - P است که یک استیج سرمایش و گرمایش Linkam THMSG600 به منظور اندازه گیری دمای تغییرات فازی سیالات درگیر بر روی آن نصب شده است. استیج THMSG600 دارای دقت یک دهم درجه سانتی گراد بوده و بازه دمایی آن از صد و نود و شش درجه سانتی گراد زیر صفر تا ششصد درجه سانتی گراد بالای صفر تغییر میکند. تمامی اندازه گیری ها با استفاده از یک پمپ اتوماتیک نیتروژن مایع و کنترل کننده TMS 94 هدایت میشود.

این آزمایشگاه همچنین مجهز به یک سیستم ultra-violet (UV) fluorescence به منظور شناسایی و مطالعه سیالات درگیر هیدروکربنی است. نور UV مورد نیاز برای انجام آنالیز فلورسانس سیالات درگیر هیدروکربنی با استفاده از یک لامپ جیوه و فیلتری که تنها اجازه عبور طول موج های بلند UV بین 300 تا 400 نانومتر را می دهند، تهیه میشود.

کلیه مطالعات سیالات درگیر با استفاده از یک سیستم مانیتورینگ شامل یک دوربین تصویربرداری Nikon COOLPIX P5100 و نرم افزار Debut Video Capture کنترل و عکس برداری میشود.

کالیبراسیون سیستم مطالعات سیالات درگیر نیز با استفاده از مقاطع استاندارد synthetic fluid inclusion صورت میپذیرد.


آزمایشگاه مطالعات کانی شناسی و سنگ شناسی


 


سیستم مطالعات کانی شناسی و سنگ شناسی این آزمایشگاه نیز شامل یک میکروسکوپ پلاریزان Motic RP70 به منظور انجام مطالعات پتروگرافی مقاطع نازک و صیقلی و یک سیستم مانیتورینگ است.

 

کارگاه تهیه مقاطع 

کارگاه تهیه مقاطع شرکت مطالعات و پژوهش آذین زمین پویا با استفاده از دستگاه های اتوماتیک برش و صیقل توانایی تهیه مقاطع نازک، مقاطع صیقلی، مقاطع نازک صیقلی و همچنین مقاطع دو بر صیقلی را دارا می باشد.